VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE
VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE
VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE
VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE
VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE
VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE
VELKOMMEN TIL KLUBBEN THOMAS P. HEJLE

Faglige temaer

De faglige temaer udmærker sig ved at have et bredt fokus på bl.a. sociale relationer, inklusion og fællesskab, kommunikation og demokratisk dannelse. Desuden er der en øget opmærksomhed på overgange og fastholdelse af børn og unge, i trygge pædagogiske rammer. Vi arbejder på en helhedsorienteret indsats mod det enkelte barn/ung.

Vi bestræber os på at give vores medlemmer et indholdsrigt og udfordrende børne-/ungeliv. Et liv hvor trivsel, læring, dannelse og udvikling har gode muligheder for at dyrkes, og hvor børn og unge får de bedste forudsætninger for at blive aktive, demokratiske borgere i samfundet.

Klik på de faglige temaer for at læse mere